Чому рівнянам варто переходити на послугу з управління будинком

Згідно нового Закону України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку” ‎від № 2454-VIII від 07.06.2018, ВВР, 2018, № 23 мешканці можуть обрати форму управління будинком. Цей Закон регулює відносини, що виникають у процесі надання та споживання житлово-комунальних послуг.

Предметом регулювання цього Закону є відносини, що виникають у процесі надання споживачам послуг з управління багатоквартирним будинком: постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення та поводження з побутовими відходами; а також відносини, що виникають у процесі надання послуг з постачання та розподілу електричної енергії і природного газу споживачам у житлових будинках.

Наразі за старим договором між будинками та ТОВ “Рівне Дім Сервіс” є послуга  з утримання, проте мешканці повинні заключити із управлінською компанією новий договір на управління. Умова про зміну послуги з правління  є обов’язковою для отримання пільг та субсидій.

До послуги з управління багатоквартирним будинком входить: утримання спільного майна, прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем, утримання ліфтів, купівля електричної енергії для забезпечення функціювання спільного майна багатоквартирного будинку, поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку.

 На сьогодні ТОВ “Рівне Дім Сервіс” активно співпрацює із мешканцями, допомагаючи із усіма юридичними аспектами. Комунальні тарифи же встановлюватимуться із урахуванням економічно-обґрунтованих чинників. Будуть проводитися спеціальні збори, на яких визначатиметься найбільш оптимальний для будинка тариф. З економічно-обґрунтованим тарифом можна зробити велику кількість робіт, адже це не тільки опалення та водопостачання.

Надання комунальних послуг продовжуватиметься за старою системою договірних відносин до 1 травня 2019 року. Якщо після проведення зборів, в результаті яких мешканці не приймуть рішення перейти на послугу управління, то ТОВ “Рівне Дім Сервіс” має право повністю відмовитись від надання послуг тому чи тому будинку. Все залежить виключно від мешканців: бути під опікою управлінської компанії чи залишатись із монополістами на ринку комунальних послуг.

         Важливо: договір на управління із ТОВ “Рівне Дім Сервіс” триває 1 рік, по завершенню якого мешканці будинку мають право обрати будь-яку іншу управлінську компанію чи управителя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *