Що таке послуга з управління будинком і чому варто вибирати таку форму правління

Згідно нового Закону України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку” ‎від № 2454-VIII від 07.06.2018, ВВР, 2018, № 23 мешканці можуть обрати форму управління будинком. Цей Закон регулює відносини, що виникають у процесі надання та споживання житлово-комунальних послуг.

Предметом регулювання цього Закону є відносини, що виникають у процесі надання споживачам послуг з управління багатоквартирним будинком: постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення та поводження з побутовими відходами; а також відносини, що виникають у процесі надання послуг з постачання та розподілу електричної енергії і природного газу споживачам у житлових будинках.

До послуги з управління багатоквартирним будинком входить: утримання спільного майна, прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем, утримання ліфтів, купівля електричної енергії для забезпечення функціювання спільного майна багатоквартирного будинку, поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку.

  З економічно-обґрунтованим тарифом можна зробити велику кількість робіт, адже це не тільки опалення та водопостачання. До всього, умова про зміну послуги з правління  є обов’язковою для отримання пільг та субсидій.

         Важливо: договір на управління із компанією триває 1 рік, по завершенню якого мешканці будинку мають право обрати будь-яку іншу управлінську компанію чи управителя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *